KLIMATIZACE

SIST trading s.r.o

Provádíme montáž klimatizací pro rodinné domy, bytové domy a průmyslové objekty vč. novostaveb a rekonstrukcí.

Instalace na klíč.
Provedeme prohlídku, navrhneme technické řešení.
Zpracujeme zdarma nezávaznou cenovou nabídku.
Vypracujeme projekt. 
Nainstalujeme a připojíme zařízení.
Provedeme čištění a revizi zařízení.

Klimatizace se skládá z vnitřních jednotek a venkovní jednotky/jednotek. Tím se zásadně liší od mobilní klimatizace, která má pouze vnitřní jednotku a rouru, kterou musíte vystrčit z pootevřeného okna ven. Mobilní klimatizaci si koupíte v jakémkoli obchodě s elektronikou, není potřeba odborně ji instalovat, o těchto klimatizacích tento článek není.

Odborná instalace split a multisplit klimatizace

Na instalaci klimatizace si vyberte odbornou firmu, která vám celé řešení navrhne. Specialisté s vámi domluví ideální umístění venkovní i vnitřních jednotek tak, aby vám třeba nefoukalo za krk a trasy měděného potrubí a elektrického kabelu mezi vnitřními a venkovní jednotkou byly optimální.

Společně také vyberete konkrétní značku zařízení a doporučí potřebný výkon. Nemá význam, a opravdu to nedoporučujeme, z jakéhokoli důvodu rozdělovat zakázku mezi více realizátorů. Ideálně tedy vše navrhne a instaluje jedna firma. Od ní pak získáváte záruku nejen na správně nainstalované potrubí, ale také jednotky. Často se nám stává, že nám zákazníci volají, že již potrubí mají a chtějí jen jednotky. Po příjezdu pak technik zjistí, že potrubí není správně navržené nebo nainstalované, nejsou dodrženy délky tras či potřebný sklon. My pak musíme opravovat cizí práci a vám, zákazníkům, se tak celá instalace naprosto zbytečně prodraží.

Kam umístit venkovní klimatizační jednotku?

Venkovní jednotku typicky umísťujeme:

Venkovní jednotku je potřeba řádně připevnit, na střechách či fasádách se tak používají speciální konzole. Venkovní klimatizační jednotka musí být nainstalována vodorovně, aby dlouho a správně fungovala. K venkovní jednotce zdí prostupují zmiňované měděné trubky a elektrické vedení, technik tak musí znát tloušťku zdi a materiál. Jinak se totiž vrtá do cihly, jinak pak do betonu.

Měděné trubky a elektrické kabely

Jak jsme již zmínili, vnitřní a venkovní jednotky je potřeba propojit měděnými trubkami a elektrickým kabelem a odvést kondenzát. Tyto vedou ke každé vnitřní jednotce. Buď je můžeme zasekat do zdi (pokud se nejedná o beton nebo není zeď příliš slabá), nebo je vedeme v bílé plastové liště. I takovou lištu lze však schovat, např. do sádrokartonového kastlíku nebo lze takovou lištu natřít barvou fasády a lišta pak splyne s domem. Řešení je několik a my se snažíme najít takové, které vám bude nejlépe sloužit.

Odvedení kondenzátu z klimatizačních jednotek

Často na to investoři zapomínají, ale v létě, když klimatizace chladí, z teplého vzduchu vzniká kondenzát vody. Může to být pár kapiček, ale také větší množství (záleží zejména na okolní vlhkosti). Tento kondenzát musíme odvést, a to do odpadu, ale nejčastěji ven, kde ho necháváme přirozeně vsakovat do půdy nebo kapat do květináče. Získáte tak navíc zalévání vašich balkonových výpěstků :-).

Co zahrnuje odborná instalace

  1. Prvním krokem je odborný projekt technika, který navrhne ideální řešení, osobně s vámi vybere vhodné jednotky a jejich výkon, navrhne trasy, vše vám vysvětlí.
  2. Po odsouhlasení vám vystavíme zálohovou fakturu a dohodneme závazný termín instalace.
  3. V den instalace naši technici přijedou, dle technického návrhu rozvedou měděné trubky, elektrické kabely i odvod kondenzátu.
  4. Namontují vnitřní a venkovní jednotky.
  5. Vyzkouší těsnost celého systému, ze kterého nesmí žádné chladivo unikat (proces vakuování a odzkoušení těsnosti klimatizace).
  6. Samozřejmostí je závěrečný úklid….nebudeme vám mýt okna nebo dělat velký jarní úklid, ale po sobě uklidíme, odvezeme krabice.
  7. Následným krokem je uvedení do provozu a předvedení.
  8. Posledním krokem je podepsání záručního protokolu a vystavení faktury.

Nezapomeňte o svou klimatizaci pečovat, proto vás budeme jednou za rok (dle potřeby i častěji) kontaktovat a dohodneme termín čištění a kontroly. Ta je dle zákona i dle podmínek značek TOSHIBA a DAIKIN povinná pro poskytnutí prodloužené 3leté záruky (bez pravidelného ročního servisu je záruka pouze 2 roky). Pokud máte zájem o 5letou záruku, zeptejte se na možnost sjednat servisní smlouvu.

Naším cílem je rychlá, přesná a kvalitní instalace. Díky tomu vám bude klimatizace dlouho sloužit. A protože si dáme na celém procesu návrhu i intalace opravdu záležet, prostě ho “neodflákeneme.

Realizujeme projekty : Přerov, Olomouc, Hulín, Zlín, Brno a okolí