KOTLE NA TUHÁ PALIVA

SIST trading s.r.o
SIST-TRADING s.r.o. - kotle na tuhá paliva
SIST-TRADING s.r.o. – kotle na tuhá paliva

Stále více našich zákazníků se vrací k topení tuhými palivy. Kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním.
Špičková kvalita, protože současné kotle nabízí kromě podstatné úspory nákladů na vytápění i nesrovnatelně vyšší komfort při jeho obsluze. Instalaci kotlů na tuhá paliva provádíme jak do stávajících, tak i nových systému ústředního vytápění, včetně akumulace, ohřevu TUV a regulace.

ZDARMA navštívíme vaši nemovitost a navrhneme řešení na klíč. Vypočítáme požadovaný výkon kotle.
Provedeme prohlídku, navrhneme technické řešení.
Zpracujeme zdarma nezávaznou cenovou nabídku. 
Nainstalujeme a připojíme zařízení.
Provedeme revizi zařízení.
Pomůžeme vyřídit dotační příspěvek.

Naše firma působí na celém území České republiky, převážně Zlínské, Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.
Realizujeme projekty ve městech: Přerov, Hulín, Holešov, Kroměříž, Bystřice pod Hostýnem, Prostějov, Olomouc a Zlín.

Výhody kotlů na pevná paliva

Kotle na pevná paliva – druhy

  1. Kotle na dřevo – jako palivo slouží obvykle dřevo stromů v podobě špalků, třísek a větviček
  2. Kotle na uhlí – jako palivo slouží černé nebo hnědé uhlí v podobě valounů nebo drti
  3. Kotle na koks – jako palivo se používá koks, což jsou kusy uhlí koksováním zbavené příměsí síry a vody, s vysokou výhřevností a ekologičností provozu
  4. Kotle na pelety – kotle na pelety z lisovaných pilin a hoblin
  5. Krb s výměníkem tepla – jako palivo slouží dřevo ze stromů v podobě špalků, třísek a větviček

Co to vlastně kotel na tuhá paliva je? Pojďme to pro lepší pochopení obrátit. Našim zákazníkům vždy říkáme, že krbová kamna a krby jsou také kotle na tuhá paliva, převážně dřevo. Jen s prosklením a designem uzpůsobeným více tak, aby mohly být umístěny v interiéru. Je tedy jasné, že kotle na tuhá paliva jsou většinou umístěny ve sklepě nebo v technické místnosti a neřešíme, jak vypadají. Navíc jsou i modely, které jsou uzpůsobeny ke spalování pelet a uhlí. Pelety jsou slisovaným „odpadem“, který vzniká při zpracování dřeva. Velice oblíbené jsou také kotle na tuhá paliva s automatickými podavači a zásobníkem právě na zmíněné pelety. Pohodlné, co říkáte?

Jak vybrat kotel na tuhá paliva?

Opět i zde jde především o výkon, který Vám spočítáme, rozpočet, který jste si stanovili a mnohdy jde i o preferenci, například pokud chcete nahradit starý kotel novým a rádi byste zachovali výrobce. Na konzultaci s Vámi vezme v potaz i rozměry spotřebiče a další technické parametry.

Pro koho je kotel na tuhá paliva vhodný?

Řekli jsme si, že mezi krbovými kamny a kotly na tuhá paliva existuje velká podobnost. Je tu ale jedna věc, která je zcela odlišná. Dodali jsme nespočet krbů a kamen a pro drtivou většinu klientů bylo společné to, že tyto spotřebiče jsou pro ně sekundárním zdrojem tepla. S trochou nadsázky jsou i klienti, kteří zatopí pouze o Vánocích. Naproti tomu pořízení kotle předpokládá každodenní použití a kotel je zároveň hlavním zdrojem tepla v domě. I z toho důvodu není možné tolerovat nekvalitní produkty.

Automatické kotle na tuhá paliva

Kotlíkové dotace. Podpořena může být pouze instalace kotlů na tuhá paliva splňující požadavky na ekodesign dle Nařízení Komise (EU) 2015/1189 ze dne 28. dubna 2015, kterým se provádí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES, pokud jde o požadavky na ekodesign kotlů na tuhá paliva. Z toho vyplývá, že není podstatné zda kotel plní emisní normu 4 nebo 5, ale jestli má Ecodesign

Tuhá paliva jsou dlouhodobě populárním zdrojem tepla. Zejména oblíbené jsou pro menší provozovny a rodinné domy. Největší výhodou automatických kotlů na tuhá paliva jsou stále nízké náklady na vytápění. Moderní automatické kotle jsou většinou z litiny a oplývají stále modernějšími technologiemi.

Aktuálním trendem v oblasti tohoto druhu vytápění jsou hlavně automatické kotle na zrnitá tuhá paliva. Zrnitými palivy se myslí uhlí a dřevní pelety. U většiny automatických kotlů je již samozřejmostí také kvalitně zpracovaný litinový výměník pro regulaci a řízení kotle. Na trhu si můžete také vybrat z široké nabídky kotlů na tuhá paliva s nastavitelným nebo modulovaným výkonem.

Vhodné palivo pro automatické kotle na tuhá paliva:

Kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním

Tyto kotle představují tradiční řešení vytápění tuhými palivy pro domácnosti, rodinné domy i provozovny. Kotle s ručním přikládáním umí spalovat hnědé a černé uhlí, dřevěné pelety, kusové dřevo i koks. Moderní kotle na tuhá paliva se vyznačují vysokou účinností a již také šetrností k životnímu prostředí. 

Hlavní předností tradičních kotlů na tuhá paliva jsou nízké pořizovací a provozní náklady, naopak nevýhodou je menší komfort vytápění.

V objektech bez přívodu plynu u kterých je však vyžadován vyšší komfort obsluhy a udrženy provozní náklady, doporučujeme automatické kotle na tuhá paliva.

Vhodné palivo pro kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním: